תרמו לצהר
צהר לבת מצווה

תכנית ליווי אישית בדרך לבת מצווה משמעותית

לפרטים נוספים

התקשרו עכשיו

054-740-1212

טקס בת מצווה

בגיל 12 נפתח שער חדש בפני הבת היהודיה והיא מוזמנת להצטרף לעולם הבוגרים . כאשר היא נכנסת בשער עולם הבוגרים היא נפרדת מעולם הילדות ומקבלת על עצמה אחריות ומודעות אישית ולאומית . את המעמד המשמעותי הזה אנו מציינים בטקס בת המצווה.

טקס בת המצווה כהזדמנות

הטקס הוא הזדמנות לנערה הצעירה לחוות באופן מיוחד את כניסתה לעולם המבוגרים ולהצטייד בחוויות משמעותיות שיעצימו אותה ויתנו לה את הכלים המתאימים לקראת המשך הדרך. זוהי גם  הזדמנות ללמידה ולקבלת החלטות. מאחר ומדובר בטקס חדש יחסית שהחלו לחגוג אותו רק בשתי המאות האחרונות אין  טקס אחיד, וכל משפחה ונערה יכולים לעצב את האירוע והתהליך שקודם לו לפי השקפת עולמם וסולם הערכים שלהם.

משפחות רבות נוהגות לציין את בת המצווה באירוע חגיגי אליו מוזמנים בני משפחה וחברים. במהלך האירוע כלת בת המצווה מפגינה את כישוריה: בנגינה, ריקוד, שירה , דרמה, ציור או כישרים אחרים.

התכנית הייחודית של צהר

אנו בארגון רבני צהר יצרנו עבור בת המצווה תוכנית ייחודית שמאפשרת לה חוויה מתמשכת ומעצימה. במסגרת בת המצווה עם צהר הילדה לוקחת חלק בסדרת מפגשים עם מדריכה אישית שמפגישה אותה באופן חוויתי עם עולם תוכן עשיר הקשור למעבר מילדות לבגרות. הסדרה נוגעת במגוון ערכים, מושגים, מנהגים ודמויות מופת מההסטוריה היהודית.

מסע אישי, יומן אישי

סדרת המפגשים מלווה ביומן אישי מעוצב שהפקנו במיוחד לטובת התוכנית והוא עשיר בתכנים שיכולים להוות לה מקור להשראה ועידוד גם בהמשך חייה. ביומן הנערה יכולה לתעד את התהליך האישי שהיא עוברת לקראת הבת מצווה, תיעוד שיהווה בהמשך חייה מזכרת יקרת ערך. במהלך המפגשים  ותוך כדי לימוד חווייתי יוצרת הנערה שרשרת אישית. החרוזים בשרשרת מסמלים את הערכים שהיא בוחרת לאמץ להמשך חייה. את השרשרת היא יכולה להעניק כאות תודה לדמות היקרה לליבה .

הנערה מגדירה את חלקה בטקס בת המצווה

לקראת סיום המפגשים בוחרת הנערה את הנושאים שנגעו בה באופן אישי ויחד עם המדריכה היא כותבת דרשת בת מצווה. את הדרשה היא יכולה להגיד בחוג המשפחה, באירוע רב משתתפים או בטקס כיתתי. נשיאת נאום בת מצווה מהווה חוויה מעצימה במסגרתה הנערה מקבלת הזדמנות לשאת דברים בפני קהל ולהציג את עצמה ואת השקפת עולמה. עבור רוב הבנות מדובר בהזדמנות נדירה.

אנו מאמינים כי טקס בת המצווה אינו אירוע חד פעמי, אלא יש מקום לציין אותו בתהליך, ולכן אנו מזמינים את בנות המצווה לצאת למסע מופלא להכיר את עצמן, את המורשת, המסורת, הערכים וההיסטוריה שהביאו אותן עד הלום.

לפרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה רבה. הפרטים נקלטו בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם.
מזל טוב!
054-740-1212