תרמו לצהר

הכשרת רבנים

בעידן שלנו העבודה הרבנית מאתגרת כל הזמן. מורכבות התקופה דורשת מהרבנים לתת מענה למגוון של צרכים ומצוקות של בני קהילתם. כבר שנים שאנחנו בצהר מקיימים השתלמויות לרבנים, שמטרתן לסייע לרבנים ולתת להם כלים לרבנות מיטבית. לקראת השנה הבאה צהר מציעה מגוון השתלמויות לרבנים בשלבים השונים של עבודת הרבנות.

מהניסיון למדנו, שמעבר לתחום הספציפי שבו עוסקת ההשתלמות, עצם המפגש בין רבנים מפתח מערכת היכרויות חדשות וקשרים חדשים בין רבנים. בכל קבוצה נוצר מרחב בטוח המאפשר דינמיקה של שיתוף בשאלות ובמצוקות המטרידות את הרבנים ולא תמיד יש איפה ללבן אותן.

ההשתלמויות שנה באה מתקיימות בשלושה מסלולים:

  1. "נפגשים" – מפגשי העשרה לרבנים.
  2. "תעצומות" – השתלמות דו-שנתית לרבנים מכהנים.
  3. "פרחי רבנות" – היכרות עם עולם רבנות הקהילה לאברכים.

בתפילה שנזכה להרים את קרנה של הרבנות ולהרבות אור תורה ואהבת ה'.

*לצפייה בסרטון בוגרי "תעצומות" תשע"ד  לחץ כאן

1. "נפגשים" – מפגשי העשרה לרבנים

אנו חיים במציאות משתנה ומתפתחת המשפיעה על החברה הדתית. עבודת רבנות מיטבית דורשת למידה והכרה מתמדת של העולם שבו אנו פועלים. באופן טבעי, מרחבים רבים נגישים פחות ללמידה והתבוננות של הרב. ישנו צורך לייצר מפגשים בלתי אמצעיים עם תופעות רחבות בחברה הישראלית. מפגשים כאלה מאפשרים לרבנים שיח עמיתים סביב תופעות אלה.

לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן

2. "תעצומות" – השתלמות דו-שנתית לרבנים מכהנים

תהליך ההסמכה לרב קהילה במדינת ישראל כולל מבחנים על נושאים מסוימים בהלכה. לעומת זאת, שירות כרב קהילה דורש מיומנויות מורכבות יותר: יכולת תקשורת בינאישית גבוהה, תפיסה קהילתית רחבה, יוזמה, ידע כללי והלכתי רלוונטי ועוד. לשם כך נדרשת הכשרה רלוונטית נוספת
לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן

3."פרחי רבנים"- היכרות עם עולם רבנות הקהילה לאברכים

לימודים לקראת סמיכה רבנית נפוצים מאוד בישיבות ובכוללים. בסיומם מקבל הלומד סמיכה לשמש כרב. בפועל, רק מעטים מקרב בעלי הסמיכה פונים להיות רבני קהילות. חלקם פונים לתחום החינוך, חלקם בוחרים במקצוע אחר, ורק מקצתם מחפשים לעצמם קהילה לשרת בה.

קיימים מספר גורמים לכך שאך מעטים בוחרים לשרת בקהילה. אחד מהם היא היכרות מצומצמת עם עולם הרבנות. לעתים אדם בוחר שלא להיות רב קהילה, מפני שהוא מכיר דפוס מסוים של קהילה או של רבנות והוא אינו מוצא את עצמו מתאים לזה. מטרתנו היא לחשוף את הרב למודלים שונים של קהילה ושל רבנות מתוך תקווה שיוכל לאתר את הדגם המתאים לו ושיהווה בעבורו אתגר ראוי.
לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן