תרמו לצהר

התעודה של צהר - מה בינה לבין תעודת כשרות?

על התעודה של צהר וההבדל בינה לבין תעודת כשרות מהרבנות

האם צהר מעניקה תעודת כשרות?

חשוב להבהיר בראש הדברים שארגון רבני צהר אינו מעניק תעודת כשרות למסעדות ולבתי עסק. לא מדובר בתעודת כשרות אלטרנטיבית, וזאת מכיוון שעל-פי חוק מותר רק למועצת הרבנות הראשית (או רב שהיא הסמיכה) לתת תעודת כשרות לבתי עסק בארץ. אסור למסעדות שהן בפיקוח צהר להשתמש במונח ״כשר״ או במונחים הלכתיים כגון ״מהדרין״, ״תעודת הכשר״ וכד׳. אין להשתמש במונחים אלו במסעדה, או מחוצה לה, במודעות או באתרי אינטרנט.

על אף שצהר אינה מוסמכת להוציא תעודת כשרות, ברמה ההלכתית אנו מוודאים שכל העסקים שעובדים איתנו מקפידים על כל הלכות הכשרות, על-פי מסורת ישראל ועל-פי פסיקותיו של הרב אורן דובדבני, ראש מערך הכשרות.

תעודת כשרות מול תעודה של צהר פיקוח מזון

אם זו לא תעודת כשרות, מה זה?

התעודה של צהר היא למעשה שלט שבו המסעדה עצמה מפרטת את הכללים עליהם היא שומרת. לא מדובר בתעודת כשרות אלטרנטיבית. זהו מסמך של בית העסק שבו בית העסק מציג את הסטנדרטים על פיהם הוא פועל. המצגים כוללים דברים אותם בית העסק עושה בפועל, והינם מצגי אמת בהם המסעדה מפרטת את הסטנדרטים עליהם היא מקפידה. אנחנו גם עוזרים למסעדה לנסח את הכללים שבהם המסעדה או בית העסק צריכים לעמוד כדי להצטרף למערך כשרות צהר פיקוח מזון בע״מ.

דוגמאות למיצגים של מסעדה:

  • הבשר שלנו מגיע רק ממשחטות כשרות
  • אנחנו מנפים את הקמח
  • אנחנו מפרישים תרומות ומעשרות מהירקות ומהפירות

בסוף המסמך מצויין מי מפקח על ביצוע הכללים המוצגים בה: "המסעדה ועמידתה בכללים המפורטים לעיל מבוקרים באופן רציף על ידי צהר פיקוח מזון בע"מ".

זו לא תעודת כשרות. התעודה של מערך צהר כשרות

מה עושים משגיחי הכשרות של צהר פיקוח מזון?

צהר פיקוח מזון מפעילה משגיחות ומשגיחי כשרות שבודקים שבבית העסק מקפידים על כל הלכות הכשרות, על-פי מסורת ישראל ועל-פי פסיקותיו של הרב אורן דובדבני, ראש מערך הכשרות. הפיקוח המתמשך של משגיחי ומשגיחות הכשרות של צהר בא לוודא שבעל המסעדה או העסק מקפיד על הסטנדרטים שעליהם הוא עצמו מצהיר. המשגיחות והמשגיחים גם מבצעים את פעולות הכשרות הכוללת: ברירת קטניות ואורז, ניפוי קמח וכדומה.

לקבלת מידע מנציג על כשרות צהר השאירו פרטים

תודה רבה. הפרטים נקלטו בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם.

בעלי מסעדה?

לחצו להצטרפות