תרמו לצהר

הוצאת הודעת פטירה ורשיון לקבורה

לתמיכה מיידית התקשרו 054-711-0012

עזרתם לי. אני רוצה לתרום לצהר לאבלים

הודעת פטירה ורשיון קבורה

קראו להלן את המידע לגבי תהליך הוצאת הודעת פטירה וקבלת רשיון הקבורה. זכרו, כי באפשרותכם לפנות תמיד לשירות צהר לאבלים אשר דואג לכם בשעה קשה זו: רב מוסמך יטפל עבורכם בכל הכרוך בארגון ההלוויה והקבורה, כולל בתעודת הפטירה ורשיון הקבורה ועד ליווי טקס ההלוויה לפי בחירתכם, ללא עלות.

תהליך הקבורה:
תהליך הקבורה מחולק לארבע שלבים שבדרך כלל מתרחשים בתוך כמה שעות או ימים. יש לציין כי המערכות בישראל מספקות שירות מהיר, יעיל ורגיש דבר שמקל מאד עליכם בתקופה רגישה וקשה זו. שימו לב, שכל אדם זכאי לקבורה ללא תשלום (בהתאם לכללים ולזכויות) כולל העברת הנפטר לבית הקברות באיזור מגוריו.

שלב א׳ – הוצאת תעודת פטירה ורשיון קבורה

שימו לב כי בלעדי מסמכים אלו לא ניתן לקבור את יקירכם:
הודעת פטירה – ממולא על ידי רופא או פרמדיק מוסמך שקבע את המוות. אם המוות ארע בבית החולים, תקבלו את הודעת הפטירה מהרופאים במקום. אם הפטירה אירעה במקום אחר, יש להזמין רופא או מד״א כדי שיקבעו את מות הנפטר. אלו יעבירו את הודעת הפטירה ללשכת הבריאות אשר תנפיק את רשיון הקבורה שבסעיף 2. שימו לב, שבמידה והפטירה אירעה מחוץ לבית חולים, בדרך כלל הצוות הרפואי יבקש גם את נוכחות המשטרה במקום הפטירה ואישורה.
רשיון קבורה – ממולא על ידי רופאים מורשים (בבית חולים או בלשכות בריאות נוספות). רשיון הקבורה הוא כאמור תנאי לתיאום מועד ההלוויה מול חברה קדישא ובית הקברות. אם הפטירה אירעה בבית חולים, תוכלו לקבל את רשיון הקבורה שם. במידה ואירעה הפטירה במקום אחר (או בבית חולים שאינו מוסמך להוציא רשיון קבורה) ניתן לקבל את הרשיון בלשכת הבריאות. נציג המשפחה צריך להגיע ללשכות הבריאות האלה או לבקש זאת דרך החברה קדישא.

המסמכים שיש להביא איתכם (או לתת לחברה קדישא) לצורך קבלת רשיון הקבורה הם:

  • הודעת הפטירה בארבע עותקים
  • דו״ח מד״א (במידה והיו נוכחים במקום)
  • אישור ויתור על נתיחה (במידה והמשטרה הייתה נוכחת)
  • תעודת זיהוי של הנפטר
  • רצוי: מסמכים נוספים על מצבו הרפואי של הנפטר או פרטי הקשר של הרופא המטפל.

שלב ב׳ – העברת הנפטר וקבורתו.

לאחר התהליך הפורמלי של הוצאת הטפסים נותר לארגן את:
העברת הנפטר לבית הקברות (באחריות חברה קדישא או שירותי קבורה מוסמכים אחרים). שימו לב שאם תרצו לקבור את יקירכם באיזור אחר מהרשום כאיזור מגוריו של הנפטר, העברת הנפטר תהיה כרוכה בתשלום. כמו כן, העברת הנפטר יכולה להעשות עוד לפני חתימת הרופא על הודעת הפטירה.
הליך הקבורה עצמו (חברה קדישא, שירותי קבורה נוספים). שירות צהר לאבלים של צהר כאן לשירותכם כדי ללוות את טקס ההלוויה כדי שיהיה לפי רצונכם. רב מוסמך של צהר יעבוד בתיאום מלא עם החברה קדישא.

תעודת פטירה:

לאחר הקבורה יש להוציא תעודת פטירה במשרד הפנים. במידה והפטירה ארעה בבית החולים בדרך כלל הפרטים יועברו דרך הצוות הרפואי ישירות למשרד הפנים לשם הוצאת התעודה. קראו כאן עוד על הוצאת תעודת פטירה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה רבה. הפרטים נקלטו בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם.
לתמיכה מיידית התקשרו 054-711-0012