תרמו לצהר

תעודת פטירה ממשרד הפנים

לתמיכה מיידית התקשרו 054-711-0012

עזרתם לי. אני רוצה לתרום לצהר לאבלים

הוצאת תעודת פטירה

תעודת פטירה היא מסמך ממשלתי שמקבלת המשפחה  לאחר פטירתו של אדם מקרבה ראשונה (בן זוג, הורים, ילדים, אחים). מסמך זה נדרש למשפחה כאשר מבקשים להתחיל בהליך של מימוש ירושת הנפטר. שימו לב, אין לבלבל תעודת פטירה עם הודעת פטירה (אישור פטירה) אשר נצרכת לצורך קבלת רשיון קבורה.

אדם שאין לו קרבת משפחה ראשונה לנפטר וזקוק להעתק תעודת פטירה יוכל לקבל אותה רק לאחר שהוא מביא הוכחות המעידות על כך שהוא זקוק לתעודה זו.

תהליך הוצאת תעודת פטירה יכול להעשות רק לאחר שיש הודעת פטירה (מסמך החתום על ידי רופא שקובע את מותו של המנוח), לאחר ששיש הודעת פטירה ניתן לפנות למשרד הפנים שם מתבצע הליך הנפקת תעודת פטירה.

בקשה לקבלת תעודת פטירה:

הנפקת תעודת פטירה במשרד הפנים יכולה להיעשות במספר דרכים:

  • ממלאים טופס מקוון הנמצא באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה
  • מדפיסים מהאתר של רשות האוכלוסין וההגירה את הטופס ושולחים אל הרשות בפקס
  • מדפיסים את הטופס ושולחים בדואר רגיל
  • מגיעים אל רשות האוכלוסין וההגירה וממלאים את הטופס במקום

בכל אחד המקרים מגיש הבקשה צריך למלא טופס מיוחד המעיד על קרבתו המשפחתית אל הנפטר, בעת הבקשה לקבלת תעודת הפטירה מגיש הבקשה צריך להציג את תעודת הזהות שלו ,וכן עליו למסור את תעודת הזהות של הנפטר, בנוסף עליו למסור את פרטיו האישים ולמלא את טופס הבקשה. במידה ומגיש/ה הבקשה הוא בן/בת הזוג של הנפטר/ת משרד הפנים יעדכן בהזדמנות זו את מעמדם האישי בתעודת הזהות שלהם.

בקשה לקבלת תעודת פטירה ניתן לקבל רק עבור מי שנפטר בארץ. במקרה ומדובר בבן משפחה שהוא אומנם תושב הארץ, אך נפטר בחו"ל ניתן להגיש אל משרד הפנים בקשה להנפיק תמצית פרטי רישום ממרשם האוכלוסין.  במקרה של הגשת בקשה מסוג זה המבקשים צריכים להצטייד בתעודת הזהות שלהם , תעודת זהות ופרטים אישים  של הנפטר/ת . וכן לציין בטופס הבקשה את הסיבה בשלה מוגשת בקשה זו.  במידה ומגיש הבקשה גם הוא אינו שוהה בארץ עליו לפנות אל נציגות ישראל במדינה בה הוא שוהה ולא ישירות למשרד הפנים.

בשני המיקרים, גם במקרה של הוצאת תעודת פטירה וגם במקרה של הוצאת תעודת תמצית רישום ההליך אינו כרוך בתשלום.

קבלת תעודת פטירה:

לאחר שמולאו כל הפרטים והוגשה הבקשה תעודת הפטירה תשלח אל ביתו/ה של מגיש/ה הבקשה על פי הכתובת  רשומה במרשם האוכלוסין של משרד הפנים. זמן קבלת התעודה אינו ממושך , אולם במקרה של צורך דחוף כאשר בני המשפחה זקוקים לתעודת הפטירה באופן מיידי  ניתן לפנות אל משרד הפנים לציין את הדחיפות ולקבל העתק של תעודת פטירה במקום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה רבה. הפרטים נקלטו בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם.
לתמיכה מיידית התקשרו 054-711-0012