תרמו לצהר

בשבועות לומדים יחד

ארגון רבני צהר מזמין אתכם
לחוויית לימוד תורה בחג השבועות בכל חלקי הארץ.

מה? שכנים נפגשים ללימוד ביתי משותף בקבוצות קטנות בחג שבועות

מתי? ליל חמישי 28/5, או יום שישי 29/5, ו' סיון

שבועות 2020 – השמיים שבתוכי, ומעלי

כבר אמרו חכמינו – "אין התורה נקנית אלא בחבורה". ובכלל, כל הרחבת דעת במעגל לומדים ולומדות יש בה טעם מיוחד, ואין כמו ליל שבועות לעשות זאת. זאת הסיבה שליל שבועות הופך לשמחתנו בשנים האחרונות לחוויה כלל ישראלית, שמתחברת לכל אחד ואחת מאיתנו.
לפני 3 שנים הרחבנו את העשייה שלנו, ובנוסף לערבי הלימוד הגדושים והמוכרים שאנו מקיימים מזה שנים, פתחנו את האפשרות לקיים מפגשי "חבורה". מפגשי בית, אינטימיים ונינוחים, ללימוד בנושאים שונים ומגוונים.

בעקבות ההצלחה אנחנו ממשיכים השנה וקוראים לכן ולכם לקחת חלק בחוויה!

במסגרת זו יתקיימו בבתים פרטיים ברחבי הארץ חבורות מפגשים של לימוד משותף ואינטימי יותר. הלימוד יתקיים בליל שבועות (חמישי) או בשבועות אחה"צ (שישי) על פי בחירת המארחים.

מה לומדים?

השנה אנו מזמינים אתכם ללמוד על 'השמיים שבתוכי, ומעלי'- על המפגש בין ארץ ושמיים. בייחוד בתקופה זו, בה עצרנו כולנו והתכנסנו פנימה, קיבלנו הזדמנות להתבונן בדברים 'הגבוהים' בחיינו. האמונות, הערכים, התקוות. איפה השילוב בניהם לבין החומר בחיינו, 'הארץ'.
בנוסף כל מה שמעניין אתכם ואת החברים, זה יכול להיות לימוד ממגילת רות, שאלות באמונה, בפילוסופיה, במוסר – כל מה שיש בו הזדמנות להעמיק ולגלות עולמות חדשים.

חומרים

אנחנו בצהר הכנו עבורכם דפי מקורות שונים.

  • לקבלת קובץ מגילת רות ו/או חוברת לימוד בנושא 'השמיים שבתוכי, ומעלי' – שלחו מייל ל hagim@tzohar.org.il
  • רוצים לארח אצלכם?לחצו כאן
  • לרשימת מוקדי הלימוד הקיימים – בחרו מקום מגורים בראש הדף

מהו תיקון ליל שבועות ולמה לומדים בשבועות אל תוך הלילה

על פי המסורת, חג השבועות הוא חג מתן תורה. מדי שנה חוגג עם ישראל במועד זה את קבלת התורה ולכן הנהיגו המקובלים בספרד בימי הביניים את תיקון ליל שבועות שבו נהגו להישאר ערים ולהקדיש את הלילה כולו ללימוד תורה (תנ"ך), מדרשים וספרי הזוהר. את מנהג התיקון מקיימים בימינו גם אנשים שאינם דתיים ומקדישים את הלילה ללימוד נושאים אקטואליים, מוסריים, תרבותיים וחברתיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה רבה. הפרטים נקלטו בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם.
חג שמח!