הדרך אל החתונה

כל מה שצריך לדעת על תהליך הרישום לנישואין

 • 1
  ממלאים טופס אינטרנטי
  שער הכניסה לצהר הוא השלב הזה. זה הזמן לשבת עם בן/בת הזוג על כוס קפה ולמלא את טופס הפניה אלינו. בשלב זה נבקש לדעת לאילו מן השירותים תזדקקו לעזרתנו: רישום נישואין, רב מחתן או הדרכת כלה. רוב הזוגות מבקשים את כל החבילה אבל תוכלו לבקש רק חלק ממנה. כל זוג שפותח תיק נישואין בצהר מקבל מנהלת תיק אישית. מנהלת התיק מלווה את בני הזוג לאורך כל הליך הרישום, מסייעת להם בכל הדרוש ונותנת להם מענה גם במצבים מורכבים.
 • 2
  פוגשים נציג צהר
  ראשית, אנו שמחים שבחרתם להתחתן דרכנו. כדי להתחיל בתהליך, נקבע זמן נוח להיפגש על מנת שתוכלו להעביר אלינו את המסמכים הנדרשים להשלמת תהליך הרישום. גם את העדים, שצריך להביא כחלק מתהליך הרישום, תוכלו להביא למפגש הזה. המפגשים מתקיימים באחד משלושת מוקדי השירות שלנו: לוד, ירושלים וחיפה. מנהלת התיק שלכם תשמח להיות אתכם בקשר לקראת המפגש וכמובן שתלווה אתכם גם לאחריו.
 • 3
  חותמים על הסכמאהבה
  הסכמאהבה הוא שירות ייחודי וחדש שאנו מציעים לכם. הוא איננו חובה אבל בהחלט מומלץ בחום. הסכמאהבה הוא למעשה מסמך קדם-נישואים שתכליתו להימנע ממצבים בעייתיים במקרה של פרידה חלילה.
 • 4
  פוגשים מדריכת כלה
  מדריכות צהר הנן נשים אקדמאיות המעורות היטב בחברה הישראלית. מפגש ההדרכה האישי מתקיים כשיח פתוח מתוך סקרנות הדדית ונערך בבית המדריכה בהתנדבות מלאה. בסיום המפגש תקבלו אישור הדרכה, אותו יש להעביר לרבנות שבה פתחתם את תיק הנישואין או למשרדי צהר.
 • 5
  פוגשים רב מחתן
  רב מחתן של צהר הינו רב מוסמך לעריכת חופה הפועל בהתנדבות מלאה. הרב יותאם לכם באופן אישי בהתאם לאופייכם ולרצונותיכם מטקס הנישואין. המפגש הינו ההזדמנות להתכונן לחופה ולחיי נישואין ולהביא, במסגרת ההלכה, את הביטוי האישי של בני הזוג במהלך החופה.
 • 6
  אוספים מסמכי חופה
  כשבועיים לפני החתונה ובתיאום איתנו תוכלו להגיע לאחד משלושת מוקדי השירות שלנו (לוד, ירושלים וחיפה) על מנת לאסוף את המסמכים הנחוצים לכם לחופה: כתובה מעוצבת, העתק כתובה ורישיון לרב.
 • 7
  מתחתנים!
  מזל טוב!! הערב המרגש הגיע!! הרב המחתן יגיע בשעה שקבעתם איתו, ובד"כ יקדים. תחת החופה תוכלו להיות רגועים כאשר הרב המחתן יפעל לפי התכנון המשותף אתכם במפגש המקדים. לפני צאתו מן האולם הרב יתן לכם את המסמכים כדי שתוכלו להגישם לרבנות שבה פתחתם את תיק הנישואין או למשרדי צהר.
 • 8
  מקבלים תעודת נישואין
  לאחר החתונה עליכם לשלוח אלינו את מסמכי החופה ממולאים (העתק כתובה, רשיון הרב ואישור הטבילה). עם קבלת המסמכים נוכל להנפיק עבורכם את התעודה המיוחלת. תעודת הנישואין היא זאת המאפשרת לכם להירשם במשרד הפנים כזוג נשוי. ומכאן, נאחל לכם הצלחה ושמחה בחיים.